Umowa sprzedaży samochodu osobowego


WZÓR UMOWY KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU


 

Umowa sprzedaży samochodu jest umową przenoszącą własność auta na nabywcę. Potocznie nazywa się ją umową kupna - sprzedaży samochodu. 
 

 

Umowę tą najlepiej sporządzić na piśmie oraz wymienić dwa identyczne jej egzemplarze między stronami umowy. Jeżeli chodzi o sam podpis, to najlepiej, gdy jest on czytelny i  zawiera co najmniej nazwisko kontrahentów umowy sprzedaży. 

 
Niezbędnymi elementami umowy są dane kontrahentów oraz dane umożliwiające indywidualizacje samochodu (marka, model, rok produkcji, numer nadwozia czy pojemność), dane stron umowy oraz cena sprzedaży. 
 wzor kupna samochodu
 

Ważną kwestią dla sprzedającego, jest określenie stanu pojazdu, jeżeli w umowie znalazłby się zapis o bezwypadkowej historii auta, to sprzedający mógłby wywodzić w wypadku niezgodności tego oświadczenia np. obniżenia cenny auta. Dlatego warto zastanowić się zanim sprzeda się auto czy warto zataić jego przeszłość lub zawierzać poprzedniemu właścielowi, który mógł nas wprowadzić w błąd, czego konsekwencję  i tak poniesiemy. Dlatego zapewniać nabywcę o bezkolizyjności auta radzę tylko w wypadku, gdy jesteśmy tego pewni.  
 
W kwestiach nieujętych w umowie sprzedaży samochodu stosujemy przepisy kodeksu cywilnego.

Wzór umowy dostępny w trzech formatach docx. rtf oraz pdf.   

 

Pomogliśmy? Polub nas

Szukaj na stronie