UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY

Umowa sprzedaży samochodu grafika

Umowa sprzedaży jest umową zobowiązującą do odpłatnego przeniesienia własności rzeczy na kupującego. Najczęściej wpisując w wyszukiwarkę hasło umowa kupnasprzedaży poszukujemy umowy sprzedaży samochodu, dlatego w niniejszym artykule umowę sprzedaży opiszemy na podstawie umowy sprzedaży samochodu.

Co powinna zawierać umowa sprzedaży samochodu?

Umowa sprzedaży szczególnie powinna zawierać:

  • dane stron,
  • miejsce zawarcia,
  • datę zawarcia najlepiej wraz z godziną wydania auta,
  • cenę,
  • podpisy stron,
  • dokładne oznaczenie sprzedawanego pojazdu (np.: marka, model, data produkcji, numer VIN, numer rejestracyjny, numer silnika, przebieg, kolor, pojemność silnika).

W przypadku, gdy samochód posiada usterki, warto dopisać w umowie, iż kupujący jest świadomy zakupu pojazdu posiadającego usterkę. Brak takiego oświadczenia może doprowadzić do dochodzenia przez kupującego praw z tytułu rękojmi.

Dobrą praktyką jest również sporządzenie dokumentacji fotograficznej, przedstawiającej stan samochodu sprzed nabycia pojazdu.

Oświadczenie o bezwypadkowości pojazdu

Coraz częściej w umowach sprzedaży auta pojawią się zapewnienia o bezwypadkowości auta, jeżeli nie posiadasz czujnika lakieru, to nie warto z punktu widzenia sprzedającego składać takie oświadczenia, gdyż często zdarza się, iż nawet nowy zakupiony w salonie samochód jest samochodem, który uczestniczył w kolizji (np. podczas transportu na lawecie) lub został zarysowany w salonie.

Forma umowy sprzedaży

Umowę najlepiej sporządzić na piśmie oraz wymienić dwa identycznie wypełnione jej egzemplarze między stronami umowy. Jeżeli chodzi o sam podpis, to najlepiej, gdy jest on czytelny i  zawiera co najmniej nazwisko kontrahentów umowy sprzedaży. 

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej

Kupując auto, należy ustalić warunki przejęcia polisy OC, gdyż sprzedający może wypowiedzieć polisę pojazdu i wtedy zostalibyśmy bez ochrony prawnej. Należy pamiętać, że po sprzedaży należy zawiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe o zmianie właściciela auta.

Zastosowanie do umowy sprzedaży mają przepisy art. 535-602 kodeksu cywilnego.

Umowa kupna sprzedaży samochodu w trzech formatach odt., pdf, jak również docx.:

Pobierz “UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU DOCX.” Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.docx – Pobrano 160 razy – 19 KB

Pobierz “UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU PDF” Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.pdf – Pobrano 545 razy – 121 KB

Pobierz “UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU ODT” Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.odt – Pobrano 25 razy – 8 KB

Zobacz inne nasze wzory umów kupna sprzedaży: UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU, KUPNA SPRZEDAŻY MOTOCYKLA, KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU PDF, KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU WSPÓŁWŁAŚCICIEL, KUPNA SPRZEDAŻY PRZYCZEPKI, KUPNA SPRZEDAŻY RZECZY, KUPNA SPRZEDAŻY SKUTERA.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *