UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY
Udostępnij link (Wzór Na Dole Wpisu)

Umowa sprzedaży samochodu grafika

Umowa sprzedaży jest umową zobowiązującą do odpłatnego przeniesienia własności rzeczy na kupującego. Najczęściej wpisując w wyszukiwarkę hasło umowa kupnasprzedaży poszukujemy umowy sprzedaży samochodu, dlatego w niniejszym artykule umowę sprzedaży opiszemy na podstawie umowy sprzedaży samochodu.

Co powinna zawierać umowa sprzedaży samochodu?

Umowa sprzedaży szczególnie powinna zawierać:

  • dane stron,
  • miejsce zawarcia,
  • datę zawarcia najlepiej wraz z godziną wydania auta,
  • cenę,
  • podpisy stron,
  • dokładne oznaczenie sprzedawanego pojazdu (np.: marka, model, data produkcji, numer VIN, numer rejestracyjny, numer silnika, przebieg, kolor, pojemność silnika).

W przypadku, gdy samochód posiada usterki, warto dopisać w umowie, iż kupujący jest świadomy zakupu pojazdu posiadającego usterkę. Brak takiego oświadczenia może doprowadzić do dochodzenia przez kupującego praw z tytułu rękojmi.

Dobrą praktyką jest również sporządzenie dokumentacji fotograficznej, przedstawiającej stan samochodu sprzed nabycia pojazdu.

Oświadczenie o bezwypadkowości pojazdu

Coraz częściej w umowach sprzedaży auta pojawią się zapewnienia o bezwypadkowości auta, jeżeli nie posiadasz czujnika lakieru, to nie warto z punktu widzenia sprzedającego składać takie oświadczenia, gdyż często zdarza się, iż nawet nowy zakupiony w salonie samochód jest samochodem, który uczestniczył w kolizji (np. podczas transportu na lawecie) lub został zarysowany w salonie.

Forma umowy sprzedaży

Umowę najlepiej sporządzić na piśmie oraz wymienić dwa identycznie wypełnione jej egzemplarze między stronami umowy. Jeżeli chodzi o sam podpis, to najlepiej, gdy jest on czytelny i  zawiera co najmniej nazwisko kontrahentów umowy sprzedaży. 

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej

Kupując auto, należy ustalić warunki przejęcia polisy OC, gdyż sprzedający może wypowiedzieć polisę pojazdu i wtedy zostalibyśmy bez ochrony prawnej. Należy pamiętać, że po sprzedaży należy zawiadomić towarzystwo ubezpieczeniowe o zmianie właściciela auta.

Zastosowanie do umowy sprzedaży mają przepisy art. 535-602 kodeksu cywilnego.

Umowa kupna sprzedaży samochodu w trzech formatach odt., pdf, jak również docx.:

Pobierz: UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU DOCX.
Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.docx – 19 KB

Pobierz: UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU PDF
Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.pdf – 121 KB

Pobierz: UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU ODT
Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.odt – 8 KB

Zobacz inne nasze wzory umów kupna sprzedaży: UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU, KUPNA SPRZEDAŻY MOTOCYKLA, KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU PDF, KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU WSPÓŁWŁAŚCICIEL, KUPNA SPRZEDAŻY PRZYCZEPKI, KUPNA SPRZEDAŻY RZECZY, KUPNA SPRZEDAŻY SKUTERA.


Udostępnij link (Wzór Na Dole Wpisu)

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *