UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU PDF

Umowa sprzedaży samochodu osobowego

Artykuł „umowa kupna sprzedaży samochodu pdf” zawiera omówienie umowy sprzedaży samochodu. Ponadto w artykule znajduje się wzór umowy w formacie pdf. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat umowy sprzedaży pojazdu, więcej o umowie sprzedaży możesz dowiedzieć się z artykułu: „umowa sprzedaży wzory z objaśnieniem”.

Co powinna zawierać umowa sprzedaży?

Umowa sprzedaży szczególnie powinna zawierać jak najdokładniejsze dane stron umowy, miejsce zawarcia, datę zawarcia, cenę, podpisy stron, dokładne oznaczenie sprzedawanego pojazdu. (między innymi: marka, model, data produkcji, numer VIN, numer rejestracyjny, numer silnika, przebieg, kolor, pojemność silnika).

W przypadku, gdy samochód posiada usterki, warto dopisać w umowie, iż kupujący jest świadomy zakupu pojazdu posiadającego usterkę. Brak takiego oświadczenia może doprowadzić do dochodzenia przez kupującego praw z tytułu rękojmi. Dobrą praktyką jest również sporządzenie dokumentacji fotograficznej, przedstawiającej jego stan sprzed nabycia pojazdu.

Umowa kupna sprzedaży samochodu pdf a oświadczenie o bezwypadkowości pojazdu

Coraz częściej w umowach sprzedaży auta pojawią się zapewnienia o bezwypadkowości auta. Jeżeli nie posiadasz czujnika lakieru, to nie warto z punktu widzenia sprzedającego składać takie oświadczenia. Często zdarza się, iż nawet nowy zakupiony w salonie samochód jest samochodem, który uczestniczył w kolizji (np. podczas transportu na lawecie) lub został zarysowany w salonie.

Co sprzedający powinien wydać kupującemu przy sprzedaży?

Sprzedający powinien wydać kupującemu samą rzecz oraz jej przynależności, jak np.:

  • klucze,
  • dokumenty pojazdu,
  • inne przedmioty, które obejmowała umowa jak np. opony zimowe lub bagażnik dachowy.

Forma umowy

Umowę najlepiej sporządzić na piśmie oraz wymienić dwa identycznie wypełnione jej egzemplarze między stronami umowy. Jeżeli chodzi o sam podpis, to najlepiej, gdy jest on czytelny i  zawiera co najmniej nazwisko kontrahentów umowy sprzedaży. Umowa sprzedaży samochodu, często nazywana w mowie potocznej umową kupna-sprzedaży samochodu, to typowa umowa sprzedaży rzeczy unormowana w kodeksie cywilnym. Zastosowanie do niej mają więc głównie przepisy 535-602 k.c., więcej o umowie sprzedaży możesz dowiedzieć się z artykułu: „umowa sprzedaży wzory z objaśnieniem”

Umowa kupna sprzedaży samochodu pdf:

Pobierz: UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU PDF
Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.pdf – 121 KB

Potrzebujesz umowy w innym formacie niż pdf?

Pobierz: UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU DOCX.
Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.docx – 19 KB

Pobierz: UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU ODT
Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.odt – 8 KB

Zapoznaj się z naszymi innymi wzorami umów sprzedaży: UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU, WZÓR UMOWY SPRZEDAŻY SAMOCHODU, UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY, KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU DOC.

Proszę podziel się linkiem :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.