...

UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU DOC
Umowa sprzedaży samochodu grafika

Artykuł „umowa kupna sprzedaży samochodu” zawiera wzór umowy sprzedaży samochodu w trzech formatach, w tym w formacie doc. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat umowy sprzedaży pojazdu, więcej o umowie sprzedaży możesz dowiedzieć się z artykułu: „umowa sprzedaży wzory z objaśnieniem”.

Umowę sprzedaży uregulowano w art. 535-602 kodeksu cywilnego.

Co powinna zawierać umowa kupna sprzedaży?

Umowa sprzedaży szczególnie powinna zawierać:

  • jak najdokładniejsze dane stron umowy,
  • miejsce zawarcia,
  • datę zawarcia,
  • cenę,
  • podpisy stron,
  • dokładne oznaczenie sprzedawanego pojazdu (między innymi: marka, model, data produkcji, numer VIN, numer rejestracyjny, numer silnika, przebieg, kolor, pojemność silnika).

W przypadku, gdy samochód posiada usterki, warto dopisać w umowie, iż kupujący jest świadomy zakupu pojazdu posiadającego usterkę. Brak takiego oświadczenia może doprowadzić do dochodzenia przez kupującego praw z tytułu rękojmi. Dobrą praktyką jest również sporządzenie dokumentacji fotograficznej, przedstawiającej jego stan sprzed nabycia pojazdu.

Oświadczenie o bezwypadkowości pojazdu

Coraz częściej w umowach sprzedaży auta pojawią się zapewnienia o bezwypadkowości auta. Jeżeli nie posiadasz czujnika lakieru, to nie warto z punktu widzenia sprzedającego składać takiego oświadczenia. Często nawet nowy zakupiony w salonie samochód jest samochodem, który uczestniczył w kolizji (np. podczas transportu na lawecie) lub został zarysowany w salonie.

Co sprzedający powinien wydać kupującemu przy sprzedaży?

Sprzedający powinien wydać kupującemu rzecz, czyli samochód oraz jej przynależności. Obowiązkowo sprzedawca musi przekazać kupującemu: samochód, klucze oraz wszelkie dokumenty pojazdu. Jeżeli przedmiotem umowy były inne akcesoria samochodu jak np. opony czy bagażnik dachowy, warto wymienić je w umowie. Pozwoli, to uniknąć nieporozumień w sytuacji, gdy nie zostaną one wydane wraz z autem.

Umowa kupna sprzedaży samochodu doc forma umowy

Umowę najlepiej sporządzić na piśmie oraz wymienić dwa identycznie wypełnione jej egzemplarze między stronami umowy. Jeżeli chodzi o sam podpis, to najlepiej, gdy jest on czytelny i  zawiera co najmniej nazwisko kontrahentów umowy sprzedaży. Umowa sprzedaży samochodu, często nazywana w mowie potocznej umową kupna-sprzedaży samochodu, jest typową umową sprzedaży rzeczy unormowaną w kodeksie cywilnym. Zastosowanie do niej mają więc głównie przepisy 535-602 k.c., więcej o umowie sprzedaży możesz dowiedzieć się z artykułu: „umowa sprzedaży wzory z objaśnieniem”

Umowa kupna sprzedaży samochodu DOC., PDF., jak również ODT.:

Pobierz: UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU DOCX.
Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.docx – 19 KB

Pobierz: UMOWA SPRZEDAŻY SAMOCHODU ODT
Umowa-kupna-sprzedazy-samochodu.odt – 8 KB

Pobierz: Odstąpienie od umowy wzór PDF
odstapienie-od-umowy-wzor.pdf – 141 KB

Zapoznaj się z naszymi innymi wzorami umów sprzedaży: UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU, WZÓR UMOWY SPRZEDAŻY SAMOCHODU, UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY, KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU DOC, UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU PDF.

Proszę podziel się linkiem :)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.